„Wokół Skoczni”: książka Pointnera, Kot w kampanii społecznej, bilety do Zakopanego od Małysza

„Wokół Skoczni”: książka Pointnera, Kot w kampanii społecznej, bilety do Zakopanego od Małysza

Pointner Alexander fot.S.Piwowar - "Wokół Skoczni": książka Pointnera, Kot w kampanii społecznej, bilety do Zakopanego od Małysza

Początek 2018 r. przyniósł znacznie więcej niż tylko rozstrzygnięcie 66. TCS. Alexander Pointner wydał książkę, która traktuje o pracy trenera i trudnym czasie, jaki przeżył po stracie córki. Maciej Kot został ambasadorem akcji zachęcającej młodzież do spełniania sportowych marzeń. Gestem popisał się z Adam Małysz, który rozda bilety do strefy VIP na PŚ w Zakopanem.

 

1. Premiera w Oberstdorfie

Otwarcie 66. TCS w Oberstdorfie miało szczególny wymiar dla Alexandra Pointnera. Tego dnia miała premiera drugiej książki byłego szkoleniowca Austriaków. 47-latek w swoim dziele „Mut zur Klarheit” napisanym wraz z żoną opisał trudne doświaczenia związane ze śmiercią córki.

 

2. Nowa profesja Gangnesa?

66. TCS obfitował w wiele niespodzianek. Jedną z nich był udział Kennetha Gangnesa w austriackiej części tournee. Norweg przyjechał na imprezę w roli członka sztabu szkoleniowego rodzimej kadry. Czy Gangnes zdecydował się objąć posadę w norweskiej deferacji narciarskiej?

 

3. Hiperbaryczna terapia Słoweńców

Trudno przecenić rolę regeneracji w życiu sportowca. Doskonale wiedzą o tym słoweńscy skoczkowie, którzy poddali się niedawno zabiegom w komorach hiperbarycznych. – Czułem się jak nowo narodzony – o doznaniach po zabiegu powiedział Domen Prevc.

 

Feeling like new !

Post udostępniony przez Domen (@domen_prevc)

 

4. Austriacy przed obiektywem

Austriaccy skoczkowie stali się niedawno bohaterami specjalnej sesji zdjęciowej. Podopieczni Heinza Kuttina pozowali bowiem do czarno-białych portretów. Nie zabrakło również zdjęć w kombinezonach sportowych – te ujęcia trafiły na poster promujący kadrę narodową.

 

5. Tkachenko mistrzem

Mało mówi się o osiągnięciach kazachskich skoczków, tym chętniej przekazujemy informację o zwycięstwie Sergeya Tkachenki w grudniowej Spartakiadzie w Ałmatach. Czy wygrana zmotywuje Kazacha do sięgania po wyróżnienia w konkursach wyższej rangi?

 

1place #spartakiada2017

Post udostępniony przez Tkachenko™ (@tkachenkosergeyviktorovich)

 

6. Hannawald potrzebującym

Sven Hannawald pokazał, że los potrzebujących nie jest mu obojętny i wziął udział w wydaniu specjalnym programu telewizyjnego „Ninja Warrior”, w którym celebryci pokonywali skomplikowane tory przeszkód. Dochód z widowiska został przeznaczony na pomoc potrzebującym dzieciom. 

 

7. Rywale Małysza gotowi na Igrzyska

Pozostając w temacie telewizji: Hannawald wraz z dawnym kolegą po fachu, Martinem Schmittem, był ostatnio gościem branżowej konferencji Eurosportu. Podczas wydarzenia spotkali się eksperci, którzy będą pracować na Igrzyskach Olimpijskich w PyeongChang. 

 

8. Twoje zdjęcie na kasku Stocha!

To już oficjalne! Kibice wybrali kask, w któryk Kamil Stoch wystąpi w Zakopanem. Na początku stycznia fani „Rakiety z Zębu” mieli możliwość umieszczenia swojego zdjęcia na kasku, w którym Kamil wystartuje na Wielkiej Krokwi.

 

9. Kot o spełnaniu marzeń

Maciej Kot nie od dziś chętnie propaguje sportowe idee. Złoty medalista z drużyny z Lahti wraz z lekkoatletką, Joanną Jóźwik, w kampanii „Podążaj za marzeniami” opowiada o swojej drodze do profesjonalnego uprawiania sportu i zachęca młodzież do spełniania swoich marzeń.

 

10. Szansa na bilety na PŚ w Zakopanem!

Bilety na PŚ w Zakopanem rozeszły się błyskawicznie, jest jednak szansa, aby obejrzeć na żywko konkursy na Wielkiej Krokwi. Wejściówki wygrać można w konkursie zorganizowanym przez Adama Małysza i firmę Blachprofil 2. Zadanie konkursowe wymaga kreatywności!

 

 źródła: Facebook / Instagram / informacja własna

Podziel się: