You are currently viewing Kubacki letnim mistrzem Polski!
Podium LMP 2018: Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Kamil Stoch (fot. Julia Piątkowska)

Kubacki letnim mistrzem Polski!

/fot. Julia Piątkowska/ 

W rozegranych dziś Letnich Mistrzostwach Polski zwycięstwo zasłużenie wywalczył Dawid Kubacki. Drugie miejsce zajął  Piotr Żyła, zaś na najniższym stopniu podium stanął Kamil Stoch.

Podczas przeprowadzonych na Wielkiej Krokwi w Zakopanem  zmagań Kubacki oddał próby o długości 135,5 oraz 136,5 metra, które zagwarantowały mu tytuł tegorocznego mistrza Polski. Drugą lokatę po skokach na 133,5 oraz 136,5 metra objął Piotr Żyła. Podium uzupełnił zdobywca Kryszatłowej Kuli w zeszłym sezonie, Kamil Stoch, który uzyskał  130 metrów oraz 134,5 metra.

Na czwartej pozycji został sklasyfikowany Stefan Hula (130 m / 132,5 m), zaś czołową piątkę zamknął Jakub Wolny (126,5 m / 136,5 m).

Zwycięzca zmagań, Dawid Kubacki, następująco skomentował swój sukces oraz oczekiwania dotyczące nadchodzącej zimy: Przyszedłem i zrobiłem swoje. Jestem zadowolony ze stylu, w jakim oddawałem skoki, bo pracuję nad tym od pewnego czasu. Inauguracja PŚ w Polsce to nie tyle dodatkowa mobilizacja, ile ułatwienie, bo nie trzeba podróżować zagranicę. Nie stawiam sobie wygórowanych celów, wiem na co mnie stać i zamierzam z tej wiedzy korzystać. Nadmierne oczekiwania mogą mi tylko zaszkodzić. Dlatego też pracuję z psychologiem, żeby umieć wyciągnąć wnioski z poprzednich sezonów i uniknąć takich sytuacji.

Swój występ w konkursie skomentował także Kamil Stoch: Zawsze coś może być lepiej, skoki mogą być dłuższe, ładniejsze. Nigdy nie można siąść z założonymi rękami i powiedzieć, że nic więcej już się nie da zrobić. Zawodnik odniósł się do występujących w poprzednich sezonach problemach z odbiciem: Moment i czas odbicia uwarunkowane są obecną dyspozycją  pewnością siebie. Jest wiele czynników, które się muszą złożyć, a w moim przypadku jest ich bardzo wiele. Ale nie ma to dużego znaczenia, czy spóźnię skok, jeśli później kończy się on bardzo dobrze. Również ustabilizowanie pozycji najazdowej zależy od mojej dyspozycji psychofizycznej,  a nie jest ona stale taka sama. Centymetr wyżej lub niżej lub inne położenie środka ciężkości robi różnicę. Zapytany o o to czy kolejne sukcesy wciąż budzą sportową radość, odpowiedział: Chcę skakać coraz lepiej, chcę się rozwijać. Każde trofeum czy miejsce na podium to nagroda za poświęcony czas, za wyrzeczenia, za wysiłek włożony w treningi. To się nie nudzi, każdy sukces smakuje inaczej i ma ogromną wartość.

Pełne wyniki Letnich Mistrzostw Polski 2018 >>>

Wypowiedzi – Korespondencja z Zakopanego, Julia Piątkowska

Dodaj komentarz