Już w czwartek skoczkinie zmierzą się w kolejny konkursie Pucharu Świata, który tym razem zawitał do rumuńskiego Rasnova. Panie w najbliższych dniach zmierzą się w dwóch zawodach indywidualnych oraz jednym konkursie drużyn mieszanych. Podobnie jak w przypadków panów, będzie to próba generalna przed zbliżającymi się mistrzostwami świata w Oberstdorfie.
Program zawodów:
- 18 lutego 2021 r. (czwartek):
- 08:00 – oficjalny trening,
- 09:30 – kwalifikacje,
- 10:30 – konkurs indywidualny (TVP Sport).
- 19 lutego 2021 r. (piątek):
- 09:30 – kwalifikacje,
- 10:30 – konkurs indywidualny (TVP Sport).
- 20 lutego 2021 r. (sobota):
- 08:30 – seria próbna,
- 09:45 – konkurs drużyn mieszanych (TVP 1, TVP Sport).
Tekstowa relacja LIVE będzie dostępna na SkokiPolska.pl oraz na naszym Twitterze.
Lista startowa czwartkowych treningów i kwalifikacji:
BIB | zawodniczka | kraj | rocznik | miejsce w PŚ |
1 | Andreea Diana Trambitas * | ROU | 2000 | – |
2 | Abigail Strate | CAN | 2001 | – |
3 | Logan Sankey | USA | 1998 | – |
4 | Natalie Eilers | CAN | 1998 | – |
5 | Nicole Konderla | POL | 2001 | – |
6 | Paige Jones | USA | 2002 | – |
7 | Oceane Avocat Gros | FRA | 1997 | – |
8 | Eva Pinkelnig | AUT | 1988 | – |
9 | Nina Lussi | USA | 1994 | – |
10 | Joanna Szwab | POL | 1997 | – |
11 | Anna Hoffmann | USA | 2000 | – |
12 | Lucile Morat | FRA | 2001 | – |
13 | Annika Belshaw | USA | 2002 | – |
14 | Wiktoria Przybyła | POL | 2004 | – |
15 | Kamila Karpiel | POL | 2001 | – |
16 | Dayana Pekha | KAZ | 2001 | – |
17 | Kinga Rajda | POL | 2000 | 45. |
18 | Anna Shpyneva | RUS | 2002 | 44. |
19 | Katra Komar | SLO | 2001 | 41. |
20 | Anna Twardosz | POL | 2001 | 41. |
21 | Kristina Prokopieva | RUS | 2000 | 41. |
22 | Daniela Haralambie | ROU | 1997 | 38. |
23 | Karolina Indrackova | CZE | 1997 | 38. |
24 | Agnes Reisch | GER | 1999 | 37. |
25 | Klara Ulrichova | CZE | 2004 | 36. |
26 | Selina Freitag | GER | 2001 | 33. |
27 | Yuka Seto | JPN | 1997 | 32. |
28 | Luisa Goerlich | GER | 1998 | 31. |
29 | Irma Makhinia | RUS | 2002 | 30. |
30 | Julia Kykkaenen | FIN | 1994 | 29. |
31 | Kaori Iwabuchi | JPN | 1993 | 28. |
32 | Lara Malsiner | ITA | 2000 | 27. |
33 | Sofia Tikhonova | RUS | 1998 | 26. |
34 | Jessica Malsiner | ITA | 2002 | 25. |
35 | Josephine Pagnier | FRA | 2002 | 23. |
36 | Spela Rogelj | SLO | 1994 | 22. |
37 | Thea Minyan Bjoerseth | NOR | 2003 | 21. |
38 | Jerneja Brecl | SLO | 2001 | 20. |
39 | Anna Odine Stroem | NOR | 1998 | 19. |
40 | Julia Clair | FRA | 1994 | 18. |
41 | Lisa Eder | AUT | 2001 | 17. |
42 | Anna Rupprecht | GER | 1996 | 16. |
43 | Yuki Ito | JPN | 1994 | 15. |
44 | Nozomi Maruyama | JPN | 1998 | 14. |
45 | Chiara Hoelzl | AUT | 1997 | 13. |
46 | Sophie Sorschag | AUT | 1998 | 12. |
47 | Ursa Bogataj | SLO | 1995 | 11. |
48 | Irina Avvakumova | RUS | 1991 | 10. |
49 | Maren Lundby | NOR | 1994 | 7. |
50 | Daniela Iraschko-Stolz | AUT | 1983 | 6. |
51 | Ema Klinec | SLO | 1998 | 5. |
52 | Silje Opseth | NOR | 1999 | 4. |
53 | Sara Takanashi | JPN | 1996 | 3. |
54 | Nika Kriznar | SLO | 2000 | 2. |
55 | Marita Kramer | AUT | 2001 | 1. |
* zawodniczka wystartuje tylko w treningach
Składy kadr:
- Austria: Lisa Eder, Chiara Hoelzl, Daniela Iraschko-Stolz, Marita Kramer, Eva Pinkelnig, Sophie Sorschag.
- Czechy: Karolina Indrackova, Klara Ulrichova.
- Finlandia: Julia Kykkaenen.
- Francja: Julia Clair, Oceane Avocat Gros, Lucile Morat, Josephine Pagnier.
- Japonia: Yuki Ito, Kaori Iwabuchi, Nozomi Maruyama, Yuka Seto, Sara Takanashi.
- Kanada: Natalie Eilers, Abigail Strate.
- Kazachstan: Dayana Pekha.
- Niemcy: Selina Freitag, Luisa Goerlich, Agnes Reisch, Anna Rupprecht.
- Norwegia: Thea Minyan Bjoerseth, Maren Lundby, Silje Opseth, Anna Odine Stroem.
- Polska: Kamila Karpiel, Nicole Konderla, Wiktoria Przybyła, Kinga Rajda, Joanna Szwab, Anna Twardosz.
- Rosja: Irina Avvakumova, Irma Makhinia, Kristina Prokopieva, Anna Shpyneva, Sofia Tikhonova.
- Rumunia: Daniela Haralambie, Andreea Diana Trambitas.
- Słowenia: Ursa Bogataj, Jerneja Brecl, Ema Klinec, Nika Kriznar, Katra Komar, Spela Rogelj.
- Stany Zjednoczone: Annika Belshaw, Anna Hoffmann, Paige Jones, Nina Lussi, Logan Sankey.
- Włochy: Jessica Malsiner, Lara Malsiner.
Tekstowa relacja LIVE (Berkutschi):
Informacje z naszego Twittera:
Podia wszystkich konkursów PŚ kobiet w Rasnovie:
data | 1. miejsce | 2. miejsce | 3. miejsce |
26.01.2020 | Maren Lundby NOR | Eva Pinkelnig AUT | Chiara Hoelzl AUT |
25.01.2020 | Chiara Hoelzl AUT | Katharina Althaus GER | Eva Pinkelnig AUT |
27.01.2019 | Maren Lundby NOR | Carina Vogt GER | Juliane Seyfarth GER |
26.01.2019 | Maren Lundby NOR | Katharina Althaus GER | Sara Takanashi JPN |
04.03.2018 | Maren Lundby NOR | Katharina Althaus GER | Nika Kriznar SLO |
03.03.2018 | Katharina Althaus GER | Maren Lundby NOR | Carina Vogt GER |
29.01.2017 | Sara Takanashi JPN | Maren Lundby NOR | Daniela Iraschko-Stolz AUT |
28.01.2017 | Maren Lundby NOR | Sara Takanashi JPN | Yuki Ito JPN |
06.03.2016 | konkurs odwołany ze względu na warunki atmosferyczne | ||
05.03.2016 | konkurs odwołany ze względu na warunki atmosferyczne | ||
08.02.2015 | Sara Takanashi JPN | Nita Englund USA | Daniela Iraschko-Stolz AUT |
07.02.2015 | Daniela Iraschko-Stolz AUT | Sara Takanashi JPN | Maren Lundby NOR |
02.03.2014 | Sara Takanashi JPN | Jessica Jerome USA | Evelyn Insam ITA |
01.03.2014 | Sara Takanashi JPN | Maren Lundby NOR | Yuki Ito JPN |
Bartosz Leja,
informacja własna