You are currently viewing PŚ Pań Lillehammer: Marita Kramer najlepsza w treningach, Kinga Rajda w dwudziestce
Marita Kramer (fot. Julia Piątkowska)

Austriacka liderka klasyfikacji generalnej Pucharu Świata Marita Kramer, oddała najlepsze skoki w obu seriach treningowych w ramach Raw Air w Lillehammer. Dwukrotnie wyżej klasyfikowaną polską zawodniczką była Kinga Rajda, która mieściła się w czołowej dwudziestce stawki.

W pierwszej serii treningowej najlepiej spisały się zawodniczki startujące z obniżonej, 12. belki startowej. Na czele stawki uplasowała się Marita Kramer, która przy lekkim wietrze pod narty (0,20 m/s) poszybowała 134,5 metra. Drugie miejsce zajęła Nika Križnar, która skoczyła 127 metrów, a trzecie Urša Bogataj, która uzyskała 126,5 metra. Słowenki korzystały z bardzo podobnych warunków wietrznych do tych, które miała Austriaczka, a mimo to straciły do niej odpowiednio 13,9 i 14 punktów. Na czwartej pozycji uplasowała się powracająca do pucharowej rywalizacji po przerwie Sara Takanashi. Japonka korzystając z dłuższego najazdu, a także mocniejszych podmuchów pod narty skoczyła 134,5 metra. Ponadto piąta była jej rodaczka Yuki Ito (126,5 m), a szósta Norweżka Silje Opseth (123,0 m).

Wśród dwóch startujących w Lillehammer Polek, wyżej uplasowała się Kinga Rajda, której skok na 102 metry dał 19. lokatę. Nicole Konderla, która skoczyła 97,5 metra wylądowała na 21. pozycji.

Druga runda treningowa także padła łupem Marity Kramer. 20-letnia Austriaczka mimo niesprzyjających warunków wietrznych znowu skoczyła najdalej (129,5 m), dzięki czemu zgromadziła 71,9 punktu. Drugie miejsce zajęła Sara Takanashi, która startując z niższej platformy najazdowej, miała bardzo sprzyjający podmuch (0,55 m/s). Japonka skoczyła 126,5 metra i do Kramer straciła aż 11 punktów. Na trzeciej pozycji wylądowała Nika Križnar, która doleciała do 122. metra. Czwarta była Urša Bogataj (120,5 m), piąta Silje Opseth (117,0 m), a szósta Austriaczka Lisa Eder (124,0 m).

W polskim gronie ponownie lepiej spisała się Kinga Rajda, której tym razem skok na 105,5 metra pozwolił zajął 16. miejsce. Nicole Konderla skacząc 93 metry zamknęła stawkę na 30. pozycji wraz z kilkoma rywalkami, które także uzyskały zerową notę.

Od godziny 13:00 trwa prolog przed wieczornym konkursem Pucharu Świata. Relacja LIVE jest dostępna na SkokiPolska.pl >>>