Mistrzostwa Świata Juniorów

 

Mistrzostwa Świata Juniorów (indywidualnie)

rok – miejsce
1
2
3
2017 – Park City
Viktor Polasek CZE
Alex Insam ITA
Constantin Schmid GER
2016 – Rasnov
David Siegel GER
Domen Prevc SLO
Ryoyu Kobayashi JPN
2015 – Ałmaty
Johann A.Forfang NOR
Andreas Wellinger GER
Phillip Sjoeen NOR
2014 – Predazzo
Jakub Wolny POL
Patrick Streitler AUT
Evgeniy Klimov RUS
2013 – Liberec
Jaka Hvala SLO
Klemens Murańka POL
Stefan Kraft AUT
2012 – Erzurum
Nejc Dežman SLO
Aleksander Zniszczoł POL
Jaka Hvala SLO
 
2011 – Otepää
Vladimir Zografski BUL
Stefan Kraft AUT
Kaarel Nurmsalu EST
2010 – Hinterzarten
Michael Hayböck AUT
Peter Prevc SLO
Diego Dellasega ITA
2009 – Štrbské Pleso
Lukas Müller AUT
Maciej Kot POL
Ville Larinto FIN
2008 – Zakopane
Andreas Wank GER
Shohei Tochimoto JPN
Andreas Strolz AUT
2007 – Tarvisio/Planica
Roman Koudelka CZE
Shohei Tochimoto JPN
Thomas Thurnbichler AUT
2006 – Kranj
Gregor Schlierenzauer AUT
Jurij Tepeš SLO
Andrea Morassi ITA
2005 – Rovaniemi
Joonas Ikonen FIN
Arthur Pauli AUT
Jurij Tepeš SLO
2004 – Stryn
Mateusz Rutkowski POL
Thomas Morgenstern AUT
Olli Pekkala FIN
2003 – Solefteå
Thomas Morgenstern AUT
Rok Benkovič SLO
Jan Mazoch CZE
2002 – Schonach
Janne Happonen FIN
Daiki Ito JPN
Kalle Keituri FIN
2001 – Karpacz
Veli-Matti Lindström FIN
Manuel Fettner AUT
Florian Liegl AUT
2000 – Štrbské Pleso
konkurs odwołany
1999 – Saalfelden
Kazuki Nishishita JPN
Michal Pšenko SVK
Stefan Kaiser AUT
1998 – Sankt Moritz
Wolfgang Loitzl AUT
Kazuhiro Nakamura JPN
Matti Hautamäki FIN
1997 – Canmore/Calgary
Wilhelm Brenna NOR
Jussi Hautamäki FIN
Falko Krismayr AUT
1996 – Asiago
Michael Uhrmann GER
Primož Peterka SLO
Andreas Küttel SUI
1995 – Gällivare
Tommy Ingebrigtsen NOR
R. Schwarzenberger AUT
Lucas Chevalier-Girod FRA
1994 – Breitenwang
Janne Ahonen FIN
Nicolas Dessum FRA
Zbyněk Krompolc CZE
1993 – Harrachov
Janne Ahonen FIN
Andreas Widhölzl AUT
Alexander Herr GER
1992 – Vuokatti
Toni Nieminen FIN
Sylvain Freiholz SUI
Martin Höllwarth AUT
1991 – Reit im Winkl
Martin Höllwarth AUT
Tomáš Goder CSV
Damjan Fras YUG
1990 – Štrbské Pleso
Heinz Kuttin AUT
Roberto Cecon ITA
Tomáš Raška CSV
1989 – Hamar
Kent Johanssen NOR
Andi Rauschmeier AUT
Staffan Tällberg SWE
1988 – Saalfelden
Heinz Kuttin AUT
Staffan Tällberg SWE
Manfred Steiner AUT
1987 – Asiago
Ari-Pekka Nikkola FIN
Mike Arnold DDR
Dieter Thoma FRG
1986 – Lake Placid
Ivan Lunardi ITA
Christian Rimmel FRG
Clas-Brede Braathen NOR
1985 – Täsch
Werner Haim AUT
Jussi Karjalainen FIN
Günther Stranner AUT
1984 – Trondheim
Martin Švagerko CSV
Janez Stirn YUG
Miroslav Polak CSV
1983 – Kuopio
Franz Wiegele AUT
Ole C. Eidhammer NOR
Tuomo Ylipulli FIN
1982 – Murau
Ernst Vettori AUT
Markku Pusenius FIN
Bernhard Zauner AUT
1981 – Schonach
Matti Nykänen FIN
Ernst Vettori AUT
Steve Collins CAN
1980 – Örnsköldsvik
Steve Collins CAN
Vladimir Boyarintsev URS
Andreas Felder AUT
1979 – Lac-Beauport
Horst Bulau CAN
Ulrich Pscherra DDR
Hiroyasu Aizawa JPN
1977 – Sainte-Croix
Pavel Fizek CSV
Matthias Buse DDR
Huber Neuper AUT

 

Mistrzostwa Świata Juniorów (drużynowo)

1
2
3
2017 – Park City
SŁOWENIA
NIEMCY
AUSTRIA
2016 – Rasnov
NIEMCY
NORWEGIA
JAPONIA
2015 – Ałmaty
NORWEGIA
NIEMCY
AUSTRIA
2014 – Val di Fiemme
POLSKA
AUSTRIA
NORWEGIA
2013 – Liberec
SŁOWENIA
POLSKA
NIEMCY
2012 – Erzurum
NORWEGIA
POLSKA
AUSTRIA
2011 – Otepää
AUSTRIA
NIEMCY
NORWEGIA
2010 – Hinterzarten
AUSTRIA
NIEMCY
SŁOWENIA
2009 – Štrbské Pleso
AUSTRIA
NIEMCY
POLSKA
2008 – Zakopane
NIEMCY
AUSTRIA
POLSKA
2007 – Tarvisio/Planica
SŁOWENIA
JAPONIA
FINLANDIA
2006 – Kranj
AUSTRIA
SŁOWENIA
JAPONIA
2005 – Rovaniemi
SŁOWENIA
POLSKA
FINLANDIA
2004 – Stryn
AUSTRIA
POLSKA
NIEMCY
2003 – Solefteå
AUSTRIA
SŁOWENIA
FINLANDIA
2002 – Schonach
FINLANDIA
AUSTRIA
SŁOWENIA
2001 – Karpacz
FINLANDIA
AUSTRIA
NIEMCY
2000 – Štrbské Pleso
AUSTRIA
NORWEGIA
FINLANDIA
1999 – Saalfelden
AUSTRIA
FINLANDIA
NIEMCY
1998 – Sankt Moritz
NIEMCY
JAPONIA
FINLANDIA
1997 – Canmore/Calgary
SŁOWENIA
FINLANDIA
AUSTRIA
1996 – Asiago
NIEMCY
AUSTRIA
SŁOWENIA
1995 – Gällivare
NIEMCY
AUSTRIA
JAPONIA
1994 – Breitenwang
FINLANDIA
CZECHY
AUSTRIA
1993 – Harrachov
FINLANDIA
AUSTRIA
NIEMCY
1992 – Vuokatti
FINLANDIA
NORWEGIA
NIEMCY
1991 – Reit im Winkl
CZECHOSŁOWACJA
FINLANDIA
FRANCJA
1990 – Štrbské Pleso
AUSTRIA
FINLANDIA
JUGOSŁAWIA
1989 – Hamar
AUSTRIA
JUGOSŁAWIA
NORWEGIA
1988 – Saalfelden
AUSTRIA
NORWEGIA
CZECHOSŁOWACJA
1987 – Asiago
NRD
RFN
FINLANDIA
1986 – Lake Placid
RFN
WŁOCHY
ZSRR
 

stat4u

1 Komentarz

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *