You are currently viewing KADRA NIEMIEC NA PIERWSZY KONKURS PŚ

KADRA NIEMIEC NA PIERWSZY KONKURS PŚ

schuster werner sp wm - KADRA NIEMIEC NA PIERWSZY KONKURS PŚ

Trener reprezentacji Niemiec, Werner Schuster, podczas spotkania Niemieckiego Związku Narciarskiego (DSV), ogłosił skład kadry na zawody Pucharu Świata w Klingenthal, które zainaugurują sezon 2013/2014.

W dniach 23-24 listopada na Vogtland Arena będziemy mogli zobaczyć siedmiu reprezentantów Niemiec: Severina Freunda , Andreasa Wellingera , Michaela Neumayera , Andreasa Wanka , Marinusa Krausa, Karla Geigera i Maximiliana Mechlera.

Jak wiemy w czasie początkowych konkursów PŚ nie zobaczymy Richarda Freitaga, który na początku października doznał kontuzji lewej stopy. Na miejsce Freitaga powołany został więc Mechler.

Do drużyny nie dostał się również Martin Schmitt, który nie prezentuje jeszcze takiej dyspozycji jakiej życzyłby sobie szkoleniowiec niemieckiej kadry. - "Na chwilę obecną Martin nie reprezentuje wystarczająco wysokiego poziomu " – poinformował szkoleniowiec Niemców. Nie oznacza to jednak zamkniętych drzwi do kadry, jeżeli Martin będzie prezentował wysoką dyspozycję może liczyć na powołanie. Zanim to jednak nastąpi, weterana niemieckich skoków czeka rywalizacja w konkursach Pucharu Kontynentalnego.

Niewątpliwie niemieccy sportowcy, w tym też oczywiście skoczkowie narciarscy, mają wielką motywację do treningu i dobrego prezentowania się przed szkoleniowcami. W czasie spotkania DSV wyrażono nadzieję na zdobycie podczas Igrzysk Olimpijskich w Soczi co najmniej 15 medali. Jest więc o co walczyć, tym bardziej, że ustalone premie za krążki olimpijskie są obiecujące: 25 tys. Euro za złoto, 15 tys. Euro za srebro i 10 tys. Euro za brąz.

Sezon dopiero się zaczyna, a walka o miejsce w drużynie na IO będzie trwała już od pierwszych konkursów.

Źródło: media niemieckie / berkutschi.com

 

 

 

Dodaj komentarz