OBYWATELE SANKT MORITZ GŁOSOWALI ZA NOWĄ SKOCZNIĄ

OBYWATELE SANKT MORITZ GŁOSOWALI ZA NOWĄ SKOCZNIĄ

sankt.moritz kompleks.skoczni wizualizacja swiss ski.ch - OBYWATELE SANKT MORITZ GŁOSOWALI ZA NOWĄ SKOCZNIĄ

Obywatele szwajcarskiego Sankt Moritz zagłosowali w lokalnym referendum za środkami na budowę nowej skoczni narciarskiej w kurorcie. Według projektantów obiekt ma być gotowy ok. 2015 roku.

O planach budowy skoczni pisaliśmy już wcześniej, kolejnym etapem było głosowanie mieszkańców kurortu. Niemały wydatek został przegłosowany przez mieszkańców 932 głosami za wobec 705 przeciw. Zgodnie z decyzją większości władze St. Moritz zapłacą za przeważającą część inwestycji (8,2 mln franków), niecałe 30 procent kosztów przekazane zostanie z federalnego funduszu. Kredyt na budowę skoczni wyniesie zatem 11,5 miliona franków szwajcarskich.

O znaczeniu nowej skoczni wypowiedział się Berni Schödler, dawny trener Simona Ammanna, mieszkaniec Sankt Moritz. „Skocznia będzie szczególnie ważna dla młodych skoczków. Będzie kolejnym obiekt do testowania się także w warunkach śniegowych.” – podkreśla.

Dawniej szwajcarska skocznia gościła zawody Pucharu Świata. Teraz, po dłuższej przerwie, organizatorzy i właściciele obiektu stawiają sobie cel, jakim będzie powrót Saint Moritz do kalendarza PŚ.

„Nie możemy powiedzieć, czy jeszcze Moritz wróci do kalendarza Pucharu Świata. Jeśli [Moritz] zaoferuje atrakcyjną skocznię i warunki wokół niej, będziemy mieli duże szanse.” – komentuje sprawę Schödler.

Olimpijski obiekt w Sankt Moritz ( igrzyska zimowe w 1928 roku) został zamknięty ze względów bezpieczeństwa w 2006 roku. W 2015 roku oddana do użytku ma zostać nowoczesna skocznia o punkcie K-106, która zastąpi blisko 80 – letni obiekt, który nie nadaje się dziś do użytku. Poza główną skocznią, pojawią się obok niej trzy mniejsze.

Źródło: skisprungschanze.com

 

 

 

Podziel się:

Dodaj komentarz